İçindekiler

Farmasi CC krem, Farmasi’nin en sevilen ve en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesidir. Peki, herkes tarafından yoğun bir şekilde kullanılan ve sevilen bu CC krem nedir? CC krem oldukça ince yapıya sahip olan ve ciltteki renk eşitsizliklerini kapatmak için kullan likit ten ürünlerinden bir tanesidir. CC krem bazen Color Correcting yani renk düzenleme anlamında kullanılırken kimi zamanda Complexion Correcting yani cilt dengeleme anlamında kullanılmaktadır. CC kremlerin en büyük avantajı ise diğer kapatıcılara göre çok daha hafif ve ince yapıda olmasıdır. Diğer kapatıcı ürünlerine göre ciltte ekstra bir tabaka görüntüsü yaratmadan kullanılan CC Kremlerin çok fazla renk skalası bulunmaktadır. Peki, Farmasi CC Kremin renk skalası nasıldır?

Farmasi CC Krem Renkleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Farmasi CC krem ürününde çok fazla renk seçeneği bulunmuyor. Yalnızca 2 renk seçeneği bulunan Farmasi CC krem buna rağmen kişiler tarafından oldukça yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Farmasi CC krem renk seçeneklerinden ilki Light to Medium yani Açıktan Ortaya. Bu renk tonu açık renkliler için oldukça uygun. Ancak ten renginizin beyaza yakın tonda açık renkli ise Farmasi CC Krem Light to Medium sizin için uygun olmayabilir.

Farmasi CC Krem renk seçeneklerinde ikincisi ise Farmasi CC Krem Medium to Dark yani Ortadan Koyuya. Bu renk seçeneği ise ten rengi daha koyu olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu renk cilt alt tonunuza uygun olması durumunda oldukça güzel bir görüntüye sahiptir.

Farmasi CC Krem Faydaları

 1. Farmasi CC Krem, içerisinde bulundurduğu ışığı yansıtan pigmentler ile cilt tonlarındaki eşitsizlikleri ortadan kaldırıyor. Bu fayda, kişilerin Farmasi CC Kremi tercih etmelerindeki en büyük nedendir.
 2. Farmasi CC Krem, ciltteki kızarıklıkları, lekeleri, sarılıkları gidererek ciltte aydınlık bir görüntü oluşturur.
 3. Fondöten ve BB Kremlere göre çok daha hafif ve kullanışlı bir yapısı bulunur. Bu da kişilerin yüzlerinde bir kalıp gibi durmamasını sağlar. Hatta kişiler gün içerisinde yüzlerine bir kapatıcı olduğunun farkında bile olmayabilir.
 • Farmasi CC Kremin diğer en önemli özelliği ise güneşe karşı koruma etkisinin olmasıdır.

Farmasi BB Kremi Nedir?

Farmasi BB Krem de Farmasi CC krem kadar popüler olan ve kişiler tarafından sık sık tercih edilen kremler arasında yer almaktadır. Özellikle cildine fondöten sürmek istemeyen kişilerin sık sık kullandığı kremlerden olan BB krem, blemish balm kelimelerinin kısaltılmış halidir. BB krem, kişilerin cildinin çok daha doğal, taze ve pürüzsüz bir hale gelmesini sağlamaktadır. Renkli nemlendirici olarak adlandırılan Farmasi BB Kremi; makyaj bazı, kapatıcı, nemlendirici, güneş kremi, fondöten ve renk eşitleyici gibi işlevlerin bir araya gelmesinden oluşan bir kremdir. BB kremler, özellikle yaz aylarında sık sık tercih edilmektedir.Farmasi BB Kremin özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabilmek mümkündür.

 • Farmasi BB Krem ultra hafif formüle sahiptir. Bu formül ile gözenekleri tıkamaz ve tüm kusurları kapatır.
 • Oldukça hafif yapısı ile BB Kremi uyguladıktan kısa bir süre sonra ciltte sabitlenir ve herhangi bir yere bulaşmaz.
 • Cilde hafif bir parlaklık verir ancak bu yağlı bir görünüm değildir. B3 vitamini ile doğal bir parlaklık verir.
 • İçinde bulunan macademia özü il cildi nemlendirir.
 • Cildi zararlı ışınlara karşı korur.
 • İçerisinde bulunan ipek proteini ile yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Hafif çiçek kokusu barındırır.

 

İyi bir BB kremi tüksek kapatıcılığa sahiptir. B Kremler fondötenlerden daha hafif bir yapıya sahip olduğu için tercih edilmektedir. Eğer bir BB Kremin ağır bir yapısı varsa ve cildi bir ağırlık veriyorsa bu iyi bir BB Krem değildir. Bu nedenle iyi bir BB Kremin mutlaka hafif bir yapıda olması gerekmektedir. Kuru bir cilde sahipseniz yağlı bir BB Krem kullanmalısınız. Ancak yağlı bir yapıya sahip olan bu BB Kremlerinde yağı abartarak gün içerisinde cildinizde yağlı bir yapıya bürünmemesi gerekir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz buna göre yağlı bir yapıya sahip olmayan bir BB Krem kullanırsınız. Ancak BB Kreminizin bu durumu abartarak cildinizde kuruluk yapmaması gerekir. İyi bir BB Kremin kapatıcılığı iyi olmalı fakat BB Krem yüzde kalıp gibi durmamalıdır. BB Krem durdukça oksitlenmemeli ve rengi koyulaşmamalı.

Farmasi CC Krem ile Farmasi BB Krem Farkı

Aslında Farmasi CC Krem ve Farmasi BB Kremin aynı ürün olduğu düşünülmektedir. Fakat bu iki kremin birbirinden farklı yönleri bulunmaktadır. Farmasi BB krem, leke kremi ve güzellik kremi anlamına gelmektedir. Farmasi BB kremi cilt renk tonunu eşitlemek için kullanılırken bunun yanı sıra cildi dengelemek için de tercih edilmektedir. Farmasi CC Kremi ise renk düzeltici ve renk kontrolü olarak adlandırılmaktadır. Famrasi CC kremi, Farmasi BB kremlere göre çok daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu doğrultuda Farmasi CC Kremlerin çok daha havadar ve yumuşak olduğunu ifade edebilmek mümkündür.

 

 

5/5 - (2 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir