İçindekiler

 

Farmasi at kestanesi, Farmasi’nin müşterilerine sunduğu kaliteli ve profesyonel ürünler arasında yer almaktadır. Farmasi, kurulduğu günden beri oldukça kaliteli ve sorunsuz ürünleri müşterilerine sunmaya çalıştığı için oldukça büyük bir başarı elde etmiştir. Bu başarısını her geçen gün daha da arttıran Farmasi, at kestanesi ile de müşterilerini etkileyebilmektedir. At kestanesinin ne kadar önemli ve insan sağlığına yararlı bir bitki olduğu göz önüne alındığında Farmasi at kestanesinin de insan sağlığı için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Peki at kestanesi nedir? At kestanesinin insan sağlığına sağladığı faydalar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

At Kestanesi Nedir?

At kestanesi nedir sorusu son zamanlarda pek çok kişinin sorduğu ve cevap aradığı sorular arasında yer almaktadır. Son zamanlarda at kestanesinin sık sık karşımıza çıkması bu sorunun en temel kaynağını oluşturmaktadır. İnsan sağlığına büyük faydaları bulunan at kestanesi günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. İngiltere’de aesculus hippocastanum’un koyu ve sert kahverengi tohumlarına Conker ismi verilmektedir. Birleşik Devletler ve Kanada’da ise bu tohumlar horse chestnut yani at kestanesi olarak adlandırılmaktadır. Söz konusu tohumlar olgunlaştıkça ve kahverengiye döndükçe çok daha parlak hale gelmektedir. Bu noktada at kestanesi castanea sativa ağacının yenilebilen ve tatlı kestanesi ile karıştırılmaktadır. İngiltere’de at kestanesinin şans getirdiğine inanılmaktaydı. Bu nedenle 7’den 70’e pek çok insan at kestanesini yoğun bir şekilde tüketmektedir. Peki, at kestanesi nerelerde kullanılmaktadır?

at kestanesi
at kestanesi

At Kestanesinin Kullanım Alanları

At kestanesinin pek çok hastalığın tedavisinde yoğun bir şekilde kullanıldığından bahsettik. Geleneksel tıp gelişmeden önce yani 1800’lü yıllarda Avrupalı pek çok doktor at kestanesini varisli damarlar, sinir ağrısı, basur ve kan dolaşımı gibi sorunları ortadan kaldırmak için kullanmaya başlamıştır. 1960’lı yıllardan sonra ise Almanya’da yapılan çeşitli bilimsel araştırmalar doğrultusunda at kestanesinin kan dolaşımı sorunlarında da yoğun bit şekilde kullanılmaya başlandığını ifade edebilmek mümkündür. Günümüzde at kestanesi, Almanya’da sarı kantaron ve ginkodan sonra en çok kullanılan şifalı bitkidir. Bunun yanı sıra günümüzde de at kestanesinin modern tıpa alternatif olarak yoğun bir şekilde kullanıldığını ifade edebilmek mümkündür.

at kestanesi
at kestanesi

Farmasi At Kestanesi Faydaları

Farmasi at kestanesinin insan vücudu için çeşitli faydaları barındırdığından bahsettik. Bu doğrultuda Farmasi at kestanesinin faydalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Farmasi at kestanesi, sağlıksız beslenme ve çeşitli faktörlerden nedeni ile vücutta biriken iltihaplı enfeksiyonların kısa sürede vücuttan atılmasını sağlamaktadır.
  • Farmasi at kestanesi, içerdiği çeşitli maddeler doğrultusunda ter bezlerinden ya da akne ve sivilce gibi nedenler dolayısı ile oluşan gözenekleri kapatmaktadır. Bu doğrultuda Farmasi at kestanesinin yara izlerini ve iyileştirdiği bilinmektedir.
  • Farmasi at kestanesi kemiklerde ve eklemler meydana gelen romatizma ağrılarının da azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Farmasi at kestanesi; şah damar, ayak ve alına sürüldüğünde vücuttaki kan dolaşımını bir düzene sokarak sinirlerin beyne çok daha iyi iletilmesini sağlamaktadır. Kronik yorgunluk ve streste Farmasi at kestanesi sayesinde önlenmektedir.
  • Farmasi at kestanesi, devamlı aynı pozisyonda oturulmasından dolayı meydana gelen genetik problemleri ortadan kaldırmaktadır.

    farmasi at kestanesi
    farmasi at kestanesi

Farmasi At Kestanesine Nasıl Ulaşırım?

Farmasi at kestanesinin faydalarından ve kişiler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığından bahsedildikten sonra kişiler Farmasi at kestanesine nasıl ulaşabileceği ile ilgili çeşitli sorular sormaya başlamaktadır. Farmasi at kestanesine ulaşmak oldukça kolaydır. Günümüzde Farmasi at kestanesi ve Farmasi’nin diğer ürünlerinin satışını yapan pek çok danışman bulunmaktadır. Söz konusu danışmanlar ile iletişime geçerek Farmasi at kestanesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Farmasi at kestanesinin fiyatları ise kampanya dönemlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer siz de Farmasi at kestanesinin faydalarından yararlanmak istiyorsanız hemen harekete geçin!

Oyunuz için teşekkür ederiz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir