İçindekiler

Farmasi ürünleri ile doğru makyaj için en önemli kısımlardan biri fondöten uygulamasıdır. Doğru rengi bulma ve doğru dokuyu yakalama zor bir süreçtir. Makyajımıza başlamadan önce cildimizi iyice nemlendirmemiz gerekmektedir. Nemlenmemiş bir cilt makyajımızdan sonra pürüzlü bir ten makyajı oluşturur. Nemlendiricimizi uyguladıktan sonra kalıcılığını arttırmak amacıyla baz uygulamasını yapmamız gerekmektedir.

Bu doğrultuda Farmasi’nin birbirinden eşsiz nemlendiricilerini tercih edebilirsiniz.  Bazın kuruması için en azından 2-3 dakika bekletmemiz cildimizin emmesini beklemeliyiz. Daha sonra ister sünger yardımıyla ister fırça yardımıyla yüzümüze yeterli olacak şekilde fondöteni sürmemiz gerekmektedir. Cildimize iyice fondöteni oturtturmamız gerekmektedir. Oturmayan fondöten kendini belli edecek ve bulaşma yapacaktır. Kalıcığını arttırmak adına transparan pudra uygulaması yapabilirsiniz. Bu sayede doğru makyajımıza başlamış olacaksınız.

Farmasi Ürünleri İle Doğru Makyajda Göz Farı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Makyajımıza başlamadan önce göz bazını uygulamanız gerekmektedir. Bazımızı sürmemizde ki amacımız kalıcı olmasını sağlamak ve göz farının pigmentasyonunu arttırmaktır. Bazın kurumasını beklerken 3 farklı ton belirlememiz gerekmektedir. Bu farklı tonların biri açık diğeri orta diğerinin ise daha koyu bir ton olmasına dikkat etmeliyiz. Bunlar birbirlerinin tonları da olabilirken kontrast renklerde olabilmektedir. En açık tonumuzu kaşlarımızın alt kısmına kadar kirpik diplerine kadar uygulamamız gerekmektedir.

En açık tonu sürdükten sonra başka bir fırçayla orta tonu fırçamıza almamız gerekmektedir. Orta tonu göz kapaklarından crease ( katlanma bölgesi) kadar sürmemiz gerekmektedir. Seçtiğimiz diğer koyu tonu ise minik bir fırçayla almamız gerekmektedir. Bu koyu tonu kirpik diplerine ya da göz çerçevenize uygulayabilirsiniz. İsterseniz daha sonra fırça yardımıyla uyguladığımız bu 3 tonu da karıştırabilirsiniz. Bu sayede daha doğal bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Ayrıca göz pınarınıza aydınlatıcı sürerseniz daha anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz.

Farmasi Ürünleri ile Doğru Makyajda Uzun Ve Kıvrımlı Kirpiklere Nasıl Sahip Oluruz?

Öncelikle doğru makyaj için doğru maskarayı seçmeniz gerekmektedir. Kirpiklerimiz kıvrık değilse ya da daha kıvrık kirpikler elde etmek istiyorsak kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerimizi kıvırmamız gerekmektedir. Rimelimizi uygulamadan önce fırçamızda fazlalık olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Fırçamız da fazlalık varsa eğer bunu bir makyaj temizleme pamuğuna sürmeliyiz.

Fırçamızda ki fazlalıkları aldıktan sonra kirpik diplerimize fırçamızı yerleştirmemiz gerekmektedir. Yerleştirdikten sonra zik zak şeklinde kirpik uçlarımıza doğru rimeli getirmeliyiz. Son aşamasında daha kıvrımlı kirpikler için fırçanızı yerleştirdikten sonra gözünüzü kapatarak yani maskaraya baskı yaparak sürünüz. Eğer topaklanma olduysa kirpik tarama fırçasıyla üstünden geçebilirsiniz.

Alt kirpiklere ise dikey bir şekilde uygulama yaparsınız daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz. Ayrıca bulaşan maskarınız gözünüzün bazı kısımlarına bulaştıysa eğer bir kulak temizleme çubuğu ile makyaj temizleme yardımıyla temizleyebilirsiniz. Doğru makyaj da temiz bir görüntü elde etmek önemlidir, unutmamalıyız.

Farmasi Ürünleri İle Yüzünüzü Şekillendirin

Kontürleme işlemin de kullanacağınız pudranın rengine dikkat etmeniz gerekmektedir. İçinde kızıllık ve turunculuk bulunmaması sizin işinize yarayacaktır. Bu uygulamaya başlamadan önce yüz şeklinizi tanımalı ve ona göre seçimler yapmanız gerekmektedir. Eğer bu kısmı atlarsanız yüzünüz hiç olmayan bir şekle dönebilir. Seçtiğiniz koyu ve açık rengi fırça yardımıyla alınız.

Koyu rengi gözükmesini istemediğiniz yerlere açık rengi ise ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere sürünüz.  Mesela yüzünüzü olduğundan ince göstermek istiyorsanız koyu tonu elmacık kemiklerinizin alt kısmına, çene çizgisinin alt kısmına ve saç diplerinizin altına geçebilirsiniz. Açık tonu ise; burun çizgisine, elmacık kemiklerinize, alnınızın tam orasına ve çene kısmına uygulayabilirsiniz. Burnunuzu daha küçük göstermek istiyorsanız eğer; yan kısımlarına koyu olanı üst kısmına ve ucuna açık tonu geçebilirsiniz. Bu sayede fındık gibi buruna kavuşabilirsiniz.

 

 

Oyunuz için teşekkür ederiz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir