İçindekiler

Farmasi ruj, Farmasi kullanıcılarının en sık tercih ettiği makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Farmasi, son zamanlarda pek çok kişinin yoğun bir şekilde kullandığı markalar arasında yer almaktadır. Son derece kaliteli ve şık ürünleri müşterilerine sunan Farmasi, oldukça başarılı bir firmadır. Bu nedenle Farmasi rujlarının da son derece kullanışlı ve birbirinden güzel renklere sahip olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Peki, Farmasi rujlarının çeşitleri nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

farmasi ruj

Farmasi Rujlarının Çeşitleri

Farmasi ruj dendiği zaman akla çeşitli ruj renkleri gelebilmektedir. Bu doğrultuda Farmasi rujlarının çeşitlerini şu şekilde sıralayabilmek mümkündür.

 • Farmasi 1303664 High Shine Dudak Parlatıcı
 • Farmasi Mat Likit Ruj
 • Farmasi BB Mat Ruj
 • Farmasi Make Up True Color Ruj
 • Farmasi Dudak Nemlendiricisi
 • Farmasi Velvet Mat Likit Ruj
 • Farmasi Mat Ruj
 • Farmasi True Color Ruj
 • Farmasi Rouge Ruj
 • Farmasi Matte Ruj
 • Farmasi Make Up Matte Likit Ruj
 • Farmasi Glamoure Shine Ruj

farmasi ruj

Yukarıda bahsedilen tüm Farmasi rujları Farmasi kullanıcıları tarafından oldukça yoğun bir şekilde talep görmektedir. Bu doğrultuda siz de kendiniz için en uygun ruj modelini ve rengini tercih ederek makyajınızı oldukça kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Farmasi rujlarını tercih ederken ve sürerken dikkat edilmesi gereken çeşitli noktaların olduğundan bahsedebilmek mümkündür. Peki, bu noktalar nelerdir? Gelin inceleyelim.

Farmasi Ruju Sürerken ve Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bahsedilen rujlar arasından seçim yaparken kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta rujun ten renginize uygun olup olmadığıdır. Günümüzde onlarca farklı renkte ve tonda ruj modeli bulunuyor. Kişiler de söz konusu rujlardan kendileri için en uygun olanı seçmeli ve makyajlarında kullanmalıdır. Aksi takdirde ortaya son derece kötü ve hoş gözükmeyen bir makyaj çıkacaktır. Bunun yanı sıra ruj tutkunlarının rujları uygularken dikkat etmesi gereken noktalar da bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

farmasi ruj

Ruj Renginden Daha Koyu Dudak Kalemi Kullanmayın

Ruj renginden daha koyu bir şekilde uygulanan dudak kalemi modası çok eskide kaldı. Makyajınızın pürüzsüz ve doğal bir görünüme sahip olması için ruj ile dudak kaleminin aynı renk olması gerekmektedir. Dudak kalemi ile belirgin bir çerçeve çizebilir ve çerçevenin içini yine dudak kalemi ile doldurabilirsiniz.

Dudak Çukuruna Dikkat Edin

Belirgin ve güzel bir makyaj için cupid bow adı verilen dudak çukuruna odaklanılması gerekmektedir. Dudak kalemi yardımı ile bu çukura belirgin kazandırabilirsiniz.

Ruju Dudak Köşelerinden Başlayarak Sürmeyin

Ruju, dudakların dış köşelerinden başlayarak sürmemeniz çok daha doğrudur. Pek çok kişi ruj sürerken bu hatayı yapar. Ancak ruju dudakların orta kısmından başlayarak dışlara doğru sürmek çok daha başarılı bir şekilde ruj sürmenizi sağlayacaktır.

Dudak Şekline Uygun Ruj Rengi Tercih Edin

İnce bir dudak yapısına sahipseniz dudaklarınızı daha dolgun göstermek için nude tonları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dudak parlatıcıları ile de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz.

Kalıcı Rujlar Tercih Edin

Ruj makyaj esnasında en hızlı şekilde silinen malzemedir. Bu doğrultuda kalıcı bir yapıya sahip olan rujları tercih ederek kalıcı bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz.

Oyunuz için teşekkür ederiz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir